Biznes Technologie

Zmiennoobrotowe sprężarki śrubowe – zalety rozwiązania

Nowoczesne zmiennoobrotowe sprężarki śrubowe to urządzenia, których posiadanie wiąże się z wieloma korzyściami dla przedsiębiorstw. Sprzęt ten umożliwia idealne dopasowanie ilości wytwarzanego gazu do konkretnego cyklu produkcyjnego.

Dlaczego sprężarki zmiennoobrotowe są tak popularne?

Sprężarki o zmiennej wydajności to nowoczesne kompresory przemysłowe dedykowane zakładom produkcyjnym i usługowym, realizującym poszczególne działania przy pomocy sprężonego powietrza, w których występuje zmienne zapotrzebowanie na wyżej wymienione medium. Generuje to potrzebę posiadania odpowiedniego parku maszynowego, który jest w stanie zagwarantować wydajność działania, a jednocześnie skrupulatne dopasowanie ilości sprężonego powietrza do aktualnych potrzeb procesów. Kompresory powietrza przystosowane do pracy w miejscach, gdzie zapotrzebowanie na sprężone powietrze ulega zmianom, są urządzeniami bezawaryjnymi, które idealnie sprawdzą się do stworzenia nowoczesnej sprężarkowni. To kompresory przemysłowe, które wyróżniają się trzema podstawowymi parametrami pracy, mającymi bardzo duże znaczenie w kontekście całkowitego pokrycia zapotrzebowania na sprężone powietrze, jakie występuje w danym okresie produkcyjnym czy usługowym.

Jak dobrać kompresor przemysłowy o zmiennych obrotach do aktualnych potrzeb danej firmy?

Wybierając konkretną sprężarkę śrubową o zmiennej wydajności warto wziąć pod uwagę jej ciśnienie robocze. Może ono oscylować w zakresie od 5 do 13 barów. Kluczowe znaczenie ma także wydajność tego typu urządzeń, ponieważ powinny one pokryć zapotrzebowanie na sprężone powietrze na poziomie od 0,51 do 58,20 m3 na minutę. Dzięki temu jest możliwość wykorzystania tego typu urządzeń w zorganizowanym cyklu produkcyjnym, bez potrzeby wspomagania się innymi sprzętami.

Kluczowe znaczenie przy podejmowaniu decyzji o nabyciu kompresorów przemysłowych zmiennoobrotowych jest także moc ich silnika. Nowoczesne urządzenia, które w 100% spełniają wymagania zakładów przemysłowych, są wyposażone w silniki elektryczne o mocy od 5,5 do 355 kW. Umożliwia to pełne pokrycie zapotrzebowania na medium. Dobrej jakości kompresory przemysłowe zmiennoobrotowe to urządzenia wydajne, które pracują w trybie ciągłym.

Przykładem wydajnych i energooszczędnych kompresorów zmiennoobrotowych są sprężarki Strong i Flexi marki AG Kompressoren. Te wysoko energooszczędne urządzenia nie tylko zapewniają zmienną wydajność, ale także gwarantują niskie zużycie prądu m.in. dzięki wyeliminowaniu biegu jałowego. Sprawniejsze silniki i elektronicznie sterowana częstotliwość napędu umożliwia dostosowanie działania do aktualnego zapotrzebowania konkretnego procesu produkcyjnego.

Co wyróżnia kompresory przemysłowe zmiennoobrotowe na tle innych sprężarek

Energooszczędne kompresory przemysłowe zmiennoobrotowe to urządzenia, które powinny znaleźć się w wielu zakładach przemysłowych. Umożliwiają one obniżenie kosztów eksploatacyjnych, ponieważ wykorzystują mniej energii elektrycznej – konsumują ilość prądu adekwatną do ilości wytworzonego gazu pod ciśnieniem. Sprężarki o zmiennej wydajności są wydajne w działaniu i gwarantują, że ilość wyprodukowanego przez nie sprężonego powietrza w jednostce czasu będzie adekwatna do wymogów aktualnego zapotrzebowania danej firmy.

Warto wspomnieć, że kompresory przemysłowe zmiennoobrotowe powinny pojawić się wszędzie tam, gdzie ilość sprężonego powietrza ulega cyklicznym zmianom, zależnym od wielu czynników, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Posiadanie parku maszynowego, który nie konsumuje nadmiernej ilości energii elektrycznej ogranicza ryzyko poniesienia nakładów finansowych niewspółmiernych do produkcji.

Nowoczesne sprężarki zmiennoobrotowe to urządzenia, które produkują sprężone powietrze w ilości dostosowanej do aktualnych potrzeb procesów produkcyjnych i usługowych. Ich zasadniczymi atutami są tania eksploatacja, bezawaryjność i łatwość w obsłudze.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – sprężarki powietrza

Pozycjonowanie stron Warszawa

Zobacz również