Biznes Lifestyle Technologie

Warunki, w jakich stosuje się ochraniacze na buty

Korzystanie z ochraniaczy na buty to popularna metoda dbania o obuwie. Choć są często stosowane i powszechnie znane, to jednak nie zawsze dokładnie wiadomo, w jakich warunkach powinny być używane. Bywa, że ochraniaczy na buty używa się na wyrost albo zapomina się o nich, kiedy są potrzebne. Wyjaśniamy, kiedy należy ich użyć.

Dlaczego stosuje się ochraniacze na buty

Stosowanie ochraniaczy na buty może zależeć od dwóch przesłanek: po pierwsze – używamy tego typu zabezpieczenia obuwia, aby uchronić je przed zabrudzeniami, a po drugie – aby uniknąć zamoczenia czy mechanicznego uszkodzenia butów, stopy i dolnej części nóg.

Ochraniacze na buty są też używane do zapobiegania zabrudzeniu podłóg i otoczenia tym, co wnosimy na podeszwie. Taka sytuacja najczęściej ma miejsce w placówkach o zwiększonym rygorze sanitarnym, gdzie wymagane jest zachowanie szczególnej czystości.

Gdzie stosujemy ochraniacze na buty

Ochraniacze na buty są w wariancie dla szpitali czy placówek oświatowych, ale również dla przemysłu. Najczęściej kojarzą się z foliowymi nakładkami, które możemy pamiętać ze szpitali. Później tego typu zabezpieczenie butów zaczęto stosować w placówkach oświatowych – szkołach i przedszkolach – aby zapobiegać wnoszeniu brudu z zewnątrz na podeszwach. Oprócz foliowych ochraniaczy na buty możemy wybrać także ochraniacze wytwarzane z folii polietylenowej PE lub flizeliny. Znajdują one zastosowanie w branży telekomunikacyjnej, serwerowniach, laboratoriach czy zakładach farmaceutycznych, a więc wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie szczególnej czystości.

Odmienną grupą ochraniaczy na butynastopniki spawalnicze. Wytwarzane są ze skór naturalnych dwoinowych oraz licowanych i stosuje się je we wszelkiego rodzaju pracach spawalniczych w celu zabezpieczenia stóp, dolnej partii nóg oraz obuwia przed uszkodzeniami.

Źródło: Glovex – sklep BHP

Pozycjonowanie stron Warszawa

Zobacz również