Lifestyle

Tabliczki aluminiowe na grób – jaka jest ich funkcja?

Organizacja pogrzebu jest wieloetapowym zadaniem. Trzeba wybrać formę pochówku, obrządek, w jakim zostanie odprawiony, czy też miejsce, gdzie zostanie pochowana osoba zmarła. Konieczne jest wybranie trumny lub urny – w zależności od tego, który rodzaj pogrzebu został wybrany. Z pochówkiem wiąże się też wiele dodatkowych drobiazgów, które również odgrywają duże znaczenie dla oprawy całej ceremonii. Jednym z nich jest wybór i zamówienie tabliczki aluminiowej zwyczajowo umieszczanej przy grobie zmarłego.

W jakim celu zamawiane są tabliczki aluminiowe na grób?

Najprostszą odpowiedzią na to pytanie jest funkcja informacyjna, jaką te tabliczki mają pełnić. Na nich są zawarte podstawowe informacje o osobie zmarłej. Jest tam imię, nazwisko, a także data urodzenia oraz śmierci. Dzięki ustawieniu takiej tabliczki na specjalnie przygotowanym do tego krzyżu, każdy będzie mógł z łatwością znaleźć miejsce pochówku. To ważne zwłaszcza dla tych, którzy chcą odwiedzić grób zmarłego. Nie każdy może bowiem dotrzeć na samą ceremonię pogrzebu. A nawet jeśli jest jej uczestnikiem, może nie zapamiętać drogi do grobu, ponieważ swoje myśli koncentruje wtedy na pożegnaniu osoby zmarłej, a nie na zapamiętywaniu drogi. Wyraźna i widoczna tabliczka ustawiona przy grobie pozwoli na szybkie znalezienie tego miejsca.

Rodzaje tabliczek aluminiowych na grób

Tak, jak w przypadku każdego elementu związanego z oprawą uroczystości pogrzebowych, również w kwestii tabliczek na grób rodzina osoby zmarłej może zastanowić się nad tym, który rodzaj i forma jej najbardziej odpowiada. Każda tabliczka jest wykonana z trwałego aluminium, które jest odporne na zmienne warunki atmosferyczne. To bardzo ważne, ponieważ jest to element, który będzie narażony zarówno na deszcz, śnieg, jak i na pełne słońce i upały. Również napisy umieszczone na tabliczce są wykonane w taki sposób, by przez długie lata były widoczne i wyraźne.

Można wybierać w kilku różnych wzorach – tabliczki mogą być owalne, prostokątne czy w kształcie serca. Mogą mieć też inne, nieco bardziej nietypowe kształty. Każda z nich jednak jest wykonana z należytą precyzją i elegancją. Jeśli taka jest wola rodziny osoby zmarłej, istnieje możliwość dodania znanego cytatu, charakterystycznego powiedzenia, które będzie się kojarzyć ze zmarłym. Ciekawym rozwiązaniem jest także umieszczenie zdjęcia osoby zmarłej przy takiej tabliczce – dzięki temu będzie można ją powspominać z najlepszych czasów, przypominać sobie jej uśmiech, mimikę czy gesty, którymi się wyróżniała.

Koszt takich tabliczek nie jest duży, wynosi około kilkudziesięciu złotych. Warto też pamiętać, że są one dostępne zarówno na trumny, jak i na urny – choć tu mogą nieco różnić się wielkością czy kształtem.

Organizacja pogrzebu – dom pogrzebowy na warszawskim Bródnie

Moment pochowania bliskiego jest jednym z najtrudniejszych chwil w życiu. Nic więc dziwnego, że rodzina osoby zmarłej liczy na wsparcie ze strony profesjonalistów. Nie ma bowiem pewności, czy w czasie tych trudnych emocji będzie w stanie spamiętać wszystkie szczegóły, które trzeba dopilnować w związku z organizacją pochówku. Dlatego też dobrze jest wybrać profesjonalny zakład pogrzebowy, którego pracownicy pomogą na każdym etapie przygotowań uroczystości.

Można się do nich zgłosić już na pierwszym etapie – czyli zaraz po tym, kiedy dotarła ta smutna informacja o śmierci bliskiego. Dom pogrzebowy to miejsce, w którym są osoby pomocne w przejściu przez te niełatwe chwile. Podpowiedzą, jakie dokumenty będą potrzebne do tego, by móc przystąpić do organizacji pogrzebu. Zajmą się także transportem ciała do chłodni, również z zagranicy – jeżeli taka sytuacja się przydarzy.

Pracownicy zakładu pogrzebowego przygotują ciało do pochówku i będą koordynować przygotowania do całej uroczystości – zarówno w przypadku pogrzebu tradycyjnego, jak i z kremacją. Dzięki takiemu wsparciu ze strony profesjonalistów, rodzina osoby zmarłej może skoncentrować się na tym, jak godnie przeżyć to ostatnie pożegnanie, jednocześnie upamiętniając zmarłego w najlepszy możliwy sposób.

Źródło: Elizjum Warszawa – dom pogrzebowy

Pozycjonowanie stron Warszawa

Zobacz również