Domowo Lifestyle

Segment czy mieszkanie dwupoziomowe?

Wybór między segmentami a mieszkaniami jest częstym problemem, z którym zmagają się osoby szukającego nowego lokum do życia. Sprawa wydaje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy pod uwagę weźmiemy lokale dwupoziomowe.

Z roku na rok zyskują one na popularności, dlatego warto zastanowić się, jakie są ich największe zalety, a następnie zestawić je z segmentami, które także wydają się bardzo atrakcyjną opcją mieszkaniową dla wielu osób. Przy okazji należy wskazać, gdzie występują takie lokale. Mieszkańców Warszawy i okolic powinny zainteresować przede wszystkim segmenty i mieszkania na sprzedaż w Łomiankach. Ta niewielka miejscowość ma bowiem mnóstwo do zaoferowania.

Segmenty w Łomiankach – dlaczego warto?

Na wstępie trzeba podkreślić, że okażą się one dobrym wyborem zwłaszcza dla osób, którym zależy na metrażu zbliżonym do domów jednorodzinnych. Segmenty zapewniają naprawdę sporą przestrzeń życiową – w Łomiankach oferowane są lokale o powierzchni od 100 do blisko 200 metrów kwadratowych! Do tego dochodzą jeszcze duże działki.

Segmenty powinny więc spełnić wszystkie wymagania nie tylko singli i par, ale również rodzin z dziećmi. Co ważne, są to zazwyczaj domy z poddaszami i garażami. Taki podział gwarantuje sporą swobodę aranżacyjną – bez problemu możemy oddzielić strefę prywatną od dziennej, przy okazji decydując się na dowolny rozkład pomieszczeń.

Kolejną kwestią, o której warto wspomnieć jest fakt, iż segmenty w Łomiankach są ogrodzone. Zdecydowanie zwiększa to poziom bezpieczeństwa. Do tego trzeba dodać atrakcyjne ceny. Za metr kwadratowy zapłacimy tu około 5-6 tysięcy złotych, podczas gdy ceny mieszkań w Warszawie często dochodzą do 10 tysięcy za metr!

Najważniejsze zalety segmentów w Łomiankach

 •       Duży metraż
 •       Swoboda aranżacyjna
 •       Atrakcyjne ceny
 •       Poddasze + garaż
 •       Duże działki
 •       Ogrodzenie

Mieszkania dwupoziomowe w Łomiankach – czym się wyróżniają?

W ten sposób przechodzimy do kolejnej pozycji mieszkaniowej. Takie lokale najczęściej znajdują się na najwyższych piętrach budynków, co pozwala na wydzielenie tak dużej przestrzeni. Przy okazji zyskujemy też ładne widoki z okna.

Dodatkowe piętro sprawia, że zyskujemy przestrzeń łączącą w sobie zalety standardowego mieszkania z domem. Spory metraż możemy wykorzystać do wydzielenia wielu pomieszczeń – każdy członek rodziny może mieć swój pokój, nic nie stoi również na przeszkodzie ku temu, aby zaaranżować gabinet bądź sypialnię dla gości.

Podobnie jak w przypadku segmentów, mieszkania dwupoziomowe pozwalają na wyraźne wydzielenie strefy prywatnej i dziennej. Na jednym piętrze znajdzie się więc salon i kuchnia, a na drugim sypialnia. Umiejscowienie tego typu mieszkań (najwyższe piętro) uwalnia nas też od sąsiadów z góry, co dla wielu osób może mieć spore znaczenie. Jeśli zaś chodzi o ceny, te zazwyczaj są nieco wyższe od segmentów, jednak nadal niższe niż mieszkań jednopoziomowych o tym samym metrażu.

Najważniejsze zalety mieszkań dwupoziomowych

 •       Dwa poziomy = spora swoboda aranżacyjna
 •       Ładne widoki z okna
 •       Brak sąsiadów u góry
 •       Niższe ceny niż mieszkań jednopoziomowych podobnej wielkości
 •       Możliwość wydzielenia wielu pomieszczeń

Co wybrać – mieszkanie dwupoziomowe czy segment?

Choć obie opcje mają wiele wspólnego (spory metraż, swoboda aranżacyjna etc.), wskazać należy na pewne różnice. Segmenty wydają się tańsze od mieszkań dwupoziomowych. Zapewniają przy tym dostęp do ogrodu i garażu, co może się okazać istotne dla osób przyzwyczajonych do życia w domu jednorodzinnym. Z drugiej jednak strony mieszkania dwupoziomowe mogą okazać się nieco tańsze w utrzymaniu.

Wszystko to sprawia, że ostateczny wybór jest mocno zależny od indywidualnych preferencji kupujących. Na koniec warto przypomnieć, że zarówno segmenty, jak i mieszkania znaleźć można w Łomiankach. Jest to niewielka miejscowość położona 15 kilometrów od Warszawy. Gwarantuje doskonałe połączenie ze stolicą, a przy okazji także cichą, zieloną okolicę oraz bliskość Kampinoskiego Parku Narodowego.

Źródło: SŁAWBUD – osiedle Park Chopina

Pozycjonowanie stron Warszawa

Zobacz również