Domowo

Kuchnia – aranżacje, inspiracje i pomysły na modny wystrój

Każdy rok przynosi nowe trendy w zakresie projektowania i aranżacji wnętrz. Jak zaprojektować kuchnię, aby wpisywała się w nowoczesną modę? To bardzo proste! Nasze inspiracje to przegląd najnowszych rozwiązań, dzięki którym Twoja nowa kuchnia zmieni się w wyjątkową i funkcjonalną przestrzeń życia codziennego. Jak to zrobić? 

Gładkie fronty w kuchni

Fronty kuchenne to jeden z najważniejszych elementów aranżacji całego pomieszczenia. Ich wybór ostatecznie decyduje o tym, w jakim stylu utrzymamy nasze meble kuchenne oraz jakie dodatki i dekoracje wybierzemy. Gładkie fronty kuchenne wyposażone w systemy otwierania bez konieczności montażu uchwytów to uniwersalne rozwiązanie, które wpisuje się w ogólny trend minimalizmu. Co więcej, pozwala łatwo zaprojektować przestrzeń w kuchni – bez wpadek stylistycznych.

Zabudowa sprzętów kuchennych

Coraz częściej w nowoczesnych projektach wystroju domów i mieszkań pojawiają się rozwiązania ujednolicające całość aranżacji. Zabudowa sprzętów AGD w kuchni pozwala w prosty sposób uporządkować i ujednolicić styl wnętrza. Fronty kuchenne do zabudowy pomogą Ci ukryć nie zawsze estetyczne lodówki, czy też zmywarki lub wybrać sprzęt do kuchni z przeznaczeniem do zabudowy. Już na samym początku etapu projektowania warto uwzględnić uniwersalne rozwiązania oraz możliwość wymiany urządzeń AGD w przyszłości. 

Fronty meblowe do kuchni to rozwiązania szczególnie dobrze sprawdzające się w kuchniach otwartych na salon, które niezmiennie cieszą się popularnością.

Kuchnia otwarta na salon

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu kuchnia zwykle była oddzielnym pomieszczeniem. Nowoczesne systemy wentylacji i nowe sposoby projektowania budynków i mieszkań sprawiły, że kuchnie otwarte na salon to jedno z najpopularniejszych rozwiązań aranżacyjnych. Dobrze sprawdzają się zarówno w małych, jak i dużych mieszkaniach. Pamiętaj, że projekt kuchni otwartej na salon powinien być spójny z częścią wypoczynkową.

Wolnostojąca wyspa kuchenna

Co może być łącznikiem pomiędzy kuchnią, a salonem, czy też jadalnią? Wyspa kuchenna! To rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w kuchniach otwartych na salon, jak i tych znajdujących się w oddzielnym pomieszczeniu. Nowoczesna wyspa kuchenna może posiadać płytę indukcyjną, być miejscem przygotowywania posiłków, a nawet pracy i edukacji zdalnej. Co więcej, to pomysł szczególnie atrakcyjny dla osób, które lubią spędzać czas w kuchni z domownikami lub przyjaciółmi.

Biała kuchnia z akcentami kolorystycznymi

Biały kolor niezmiennie dominuje w trendach projektowania wnętrz. Nowoczesne projekty kuchni utrzymywane są w różnych tonacjach bieli i często odchodzą od sterylnego charakteru monochromatycznych wnętrz. Na przykład białe kuchnie, w których zobaczymy żywe akcenty kolorystyczne (brązy, zielenie, żółcie, czy też błękity). 

Jak widzisz, proste rozwiązania to najlepsza strategia w samodzielnym planowaniu aranżacji! Szukasz ciekawych możliwości w zakresie projektowania wnętrz? Sprawdź stronę polskiego producenta mebli kuchennych i zainspiruj się wyjątkowymi rozwiązaniami dla Twojego domu.

Pozycjonowanie stron Warszawa

Zobacz również