Domowo Lifestyle Technologie

Klimatyzatory ścienne Toshiba – sprawdzone rozwiązanie do domu, biura, zakładu

Klimatyzacja to system, który znajduje powszechne zastosowanie w obiektach mieszkalnych i usługowych. Toshiba proponuje szereg rozwiązań dostosowanych do budynków i lokali składających się od jednego do kilku pomieszczeń.

Dlaczego warto instalować klimatyzację?

Dla wielu klimatyzacja to gwarancja przyjemnych warunków termicznych w pomieszczeniach podczas upalnego lata. Obecnie systemy klimatyzacyjne zapewniają znacznie więcej funkcji, które w zasadniczy sposób podnoszą komfort użytkowania obiektów. Oprócz tradycyjnego chłodzenia oferują także funkcję grzania. Współczesne systemy można z powodzeniem wykorzystywać do ogrzania powietrza w okresach pierwszych chłodów, kiedy zastosowanie centralnego ogrzewania nie jest jeszcze konieczne. Klimatyzatory Toshiba na przykład pracują wydajnie do temperatury zewnętrznej sięgającej -15 stopni Celsjusza. Nadmuch ciepłego powietrza pozwala szybko uzyskać efekt przyjemnych warunków termicznych w pomieszczeniu.

Współczesne klimatyzatory to także urządzenia energooszczędne – sięgające najwyższej klasy energetycznej A+++. Dodatkowo są ciche i nie zaburzają trybu pracy czy wypoczynku. Jednostki ścienne są w zasadzie bezobsługowe – wystarczy ustawić oczekiwaną temperaturę powietrza a urządzenie bez zwłoki przystąpi do pracy. Co więcej, zadaną temperaturę będzie utrzymywać – to doskonałe rozwiązanie pozwalające na stałą pracę, które nie powoduje ani skoków temperatury w pomieszczeniu, ani zwiększonego zużycia energii.

Klimatyzacja to także gwarancja czystego powietrza w obiekcie. Systemy wyposażone są w wydajne filtry powietrza, dzięki którym eliminują wszelkie zanieczyszczenia – od bakterii, wirusów, grzybów czy alergenów, po nieprzyjemne zapachy, formaldehydy i smog. Co więcej, najbardziej zaawansowane jednostki posiadają funkcję jonizacji, przez co sprawiają, że powietrze jest świeże i pachnące.

Systemy klimatyzacji mogą mieć różną budowę, która przede wszystkim zależna jest od liczby pomieszczeń przeznaczonych do obsłużenia. Klimatyzacja typu split sprawdzi się w jednopokojowych zastosowaniach. Tu do jednego urządzenia zewnętrznego podpięta jest jedna jednostka ścienna. W przypadku obiektów z większą liczbą pomieszczeń do obsługi zaleca się wykorzystanie klimatyzacji typu multi-split, gdzie jeden agregat obsługuje do pięciu jednostek wewnętrznych.

Jakie urządzenia wybrać?

Toshiba proponuje różnorodne rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. W swojej ofercie ma zarówno bogaty wybór klimatyzatorów ściennych, jak i urządzenia kasetonowe, kanałowe czy konsole Bi-Flow. W tym artykule skupimy się na jednostkach ściennych.

Klimatyzatory ścienne są najbardziej popularne wśród wszystkich urządzeń. Można je z powodzeniem montować zarówno w domu, jak i biurze czy zakładzie. Na instalację zajmują miejsce, które zazwyczaj jest nie wykorzystane przez inne systemy (np. ogrzewanie) – czyli na ścianach w niewielkiej odległości od sufitu. Toshiba proponuje kilka różnych modeli, które posiadają szeroki wybór mocy (ma to znaczenie – dobór wielkości mocy jednostki uzależniony jest o kubatury pomieszczenia). Podstawowym modelem jest klimatyzator ścienny SEIYA, który zapewnia chłodzenie powietrza do temperatury zewnętrznej wynoszącej + 46 stopni Celsjusza i ogrzewanie do -15 stopni Celsjusza. Urządzenie jest energooszczędne – zakwalifikowano je do klasy energetycznej A+ (grzanie) i A++ (chłodzenie). Pracuje cicho, więc nie zakłóca pracy, odpoczynku i snu. Jego zaletą jest możliwość sterowania za pomocą W-Fi (klimatyzatorem można sterować z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu). Urządzenie zapewnia 2 poziomy filtracji neutralizując patogeny, alergeny, w tym kurz i pyłki.

Najbardziej zaawansowanym klimatyzatorem ściennym dostępnym w ofercie Toshiba jest DAISEIKAI 9 z funkcją jonizacji powietrza. Zapewnia wyższe standardy sprawności i komfortu. Jego niewątpliwą zaletą jest unikalny system filtracji, który nie tylko eliminuje z powietrza bakterie, wirusy, grzyby czy alergeny, ale także wyłapuje cząstki smogu oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Jonizator powietrza powoduje także, że w pomieszczeniu, po uruchomieniu funkcji “PURE”, panuje świeże, czyste i pachnące powietrze jak po burzy, w pełni wolne od zanieczyszczeń. DAISEIKAI 9 charakteryzuje się także niezwykle wydajną pracą oraz niskim poborem energii elektrycznej – przypisano mu najwyższą klasę energetyczną A+++. Pracuje cicho, dzięki czemu nie zaburza ani skupienia podczas pracy, ani wypoczynku nocnego czy relaksu. Zapewnia pełną kontrolę przepływu emitowanego powietrza, więc użytkownicy nigdy nie skarżą się na uczucie przeciągu. Inną funkcją podnoszącą znacząco komfort użytkowania jest tzw. anty-frost, która umożliwia utrzymanie temperatury wewnątrz pomieszczenia na poziomie + 8 stopni Celsjusza, co zapobiega zamarzaniu instalacji w budynku podczas wyłączonego ogrzewania i nieobecności użytkowników.

Źródło: Clima Polska – klimatyzacja Warszawa

Pozycjonowanie stron Warszawa

Zobacz również